ONLİNE REZERVASYON

2. Etap Bilgi Talep Formuİhlas Holding'in projelerinden haberdar olmak istiyorumusunuz?

İstiyorum İstemiyorum


deneme
sağlık

Tatil Köyündeki Kaplıca Suyunun Insan Saglığı Açısından Faydaları


Bütün dairelerin banyosunda şifalı kaplıca suyu vardır.Özel küvetlerde, kaplıca keyfini evinizde yaşayacaksınız.

Armutlu Kaplıcaları hakkında Istanbul Üniversitesi Tip Fakültesi Hidro - Klimatoloji Kürsüsü Ögretim Üyelerinden Doç.Dr. Kuyas Yassa'nın raporunda Armutlu Kaplıcaları hakkında şu görüşlere yer vermektedir.

Ülkemizdeki belli başlı şifalı sulardan en ünlülerinden birisi de Armutlu Kaplıca sularıdır. Bu sular ihtiva ettikleri sülfat ve bikarbontlar dolayısıyla sindirim sistemi üzerinde etkilidirler.
Mide asidinin azlığı veya çokluğuna bağlı şişkinlikler,bağırsak salgı veya hareketlerinin düzensizliğine bağlı sindirim bozuklukları, karaciğer, safrakesesi ve pankreas tembelliğine bağlı sindirim bozukluklarında bu suların çok olumlu etkileri beklenir. Spastik kolit ve bağırsak tembelliği sonucu gelişen kabızlık ve ishal gibi kalın bağırsak hastalıklarının tedavisinde çok yararlar beklenir.

İhtiva etkileri, klorür dolayısıyla böbrekleri çalıştırır. Yine bu sulardan dolaşım sistemi rahatsizlıkları ve çevresel atardamarların, fonksiyonel yetersizliğine bağlı olarak gelişen, dolaşım bozukluklarının tedavisinde yararlanılabilinir.

Hareket sisteminin hastalıklarından, yıpranma romatizmalarının tamamında, fibrozitisler denilen yumuşak doku romatizmalarınında, artritizde (iltihapli eklem romatizması) alevli dönemi geçip sakinleştiği zamanların tümünde, hem tedavi edici hem de koruyucu etkisi vardır. Tedavi, doktor tavsiyesi ile banyo kürleri seklinde sağlanabilmektedir.

Ayrıca bir çok hastalıkların nekahat devresinin sonunda hastaların güç kazanması ve normal yaşama kolay uyum gösterebilmesi için kaplıca kürlerinden istifade edebiliriz.

Nihayet hiçbir hastalık olmadığı halde, günlük yaşamın ve çalışma hayatının çeşitli etkileri ile ruhen ve bedenen yorulmuş kişilerin ve sporcuların yeniden enerji kazanmasında kürlerinden çok fazla istifade edilebilinir

 

ARMUTLU KAPLICA SUYUNUNUN BASLICA FAYDALARI


Sinirleri teskin eder.
Iltihaplı şişlikleri giderir.
Hücrelerin canlılığını arttırır.
Hormanların faaliyetlerini düzenler.
Idrar söktürür. Ishali keser.
Bağışıklık sistemini güçlendirir.
Kalp ritmini regüle eder.
Karaciğer fonnksiyonlarını düzenler.
Romatizmal ağrı ve sızıyı giderir.
Vücutta biriken asidin dişarı atımını kolaylaştırır.
Sindirim sistemi rahatsızlıklarını tedavi eder.
Damarları genişletır kan basıncını düşürür.
Derideki yaraların iyileşmesini hızlandırır.